Firma deklarowała niedawno, że chce stawiać nawet 100 takich maszyn tygodniowo. To dlatego operator zdecydował się na budowę nowej fabryki tych urządzeń. Zakład, wraz z centrum badawczo-rozwojowym, dwoma laboratoriami i showroomem, powstanie w ramach nowo tworzonego parku City Logistics Kraków Airport. Obiekt InPostu zajmie łącznie ponad 7 tys. m kw. Fabryka ruszy w czerwcu br.

Nowy zakład zlokalizowany będzie przy węźle Balice II A4 pod Krakowem. Oprócz produkcji paczkomatów (włączając w to elektromontaż modułów z ekranami dotykowymi) prowadzone będą tam prace rozwojowe i testy nowych rozwiązań. Rafał Brzoska, prezes spółki, która niedawno zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie, podkreśla, że zapotrzebowanie na nowe urządzenia zarówno w Polsce, jak i w Europie, szybko rośnie.

– Naszym priorytetem jest umocnienie pozycji jako czołowego innowatora i producenta paczkomatów w Europie. Dzięki temu znacznie zwiększymy nasze możliwości wdrażania kolejnych urządzeń, a także będziemy mogli szybko wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania w naszych maszynach i jako pierwsi testować pomysły, których nikt jeszcze nie zastosował na rynku. Mamy opatentowane większość nowatorskich elementów zastosowanych w naszych paczkomatach, co daje nam dodatkowe możliwości rozwoju – tłumaczy Brzoska.

InPost ma już 11 tys. urządzeń w Polsce. Według raportu Gemius paczkomaty są najczęściej wybieraną formą dostawy – wyprzedziły kurierów. Taki typ dostawy towaru preferuje aż 61 proc. kupujących online.