Reklama

Wirus utrudnił dostawy celulozy na papier toaletowy

Mieli rację Australijczycy rzucając się jako pierwsi na świecie do robienia zapasów papieru toaletowego: zamykanie granic w Europie w ramach ochrony przed koronawirusem utrudniło dostawy dwóm największym na świecie producentom celulozy, jedynego surowca tak popularnego papieru.

Aktualizacja: 15.04.2020 12:51 Publikacja: 15.04.2020 12:42

Wirus utrudnił dostawy celulozy na papier toaletowy

Foto: Adobe Stock

W marcu kraje europejskie pozamykały granice dla zbędnego ruchu, zezwoliły jedynie na transport towarów i surowców, ale ograniczenia doprowadziły do opóźnień dostaw do pociągów towarowych i statków, które miały odpływać do Ameryki Płn. i Chin. Doszło więc do tego, że ciężarówki z masą celulozową fińskiej firmy Metso Fibre i szwedzkiej Sodra Cell International krążące po Europie tkwiły w korkach przez wiele godzin, a nawet kilka dni.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Największy kawałek Czerwonej Planety sprzedany. Tajemniczy nabywca
Biznes
Traktat Niemcy–Wielka Brytania, ofensywa drogowa, rosyjskie banki na krawędzi
Biznes
Jacek Oko: ważne było rozmawiać i utrzymać kierunek regulacji
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Biznes
Inwestorzy rozkręcają się nad Wisłą. Jest nowy rekord
Reklama
Reklama