Wniosek o ogłoszenie takiej upadłości zarząd firmy złożył 4 czerwca. Tego samego dnia podobne wnioski złożyły zarządy Hydrobudowy Polska i Aprivii (pierwsza firma kontrolowana jest przez PBG w 63,05 proc., a druga w 100 proc.).
Upadłość układowa Hydrobudowy została ogłoszona 11 czerwca.?Wnioskiem Aprivii sąd się jeszcze nie zajął.
Wczorajsze postanowienie sądu uprawomocni się w ciągu tygodnia od doręczenia go firmie, pod warunkiem że w tym czasie nikt nie złoży zażalenia. Podobnie, jak to miało miejsce w wypadku Hydrobudowy sąd zdecydował o utrzymaniu zarządu własnego spółki. Złożone przez zarząd PBG propozycje układowe przewidują, że w 100 proc. spłaci ono wierzycieli, którym jest winna nie więcej niż 100 tys. zł. Zobowiązania przekraczające tę kwotę, ale nie wyższe niż milion złotych zamierza uregulować w 80 proc. Pozostałe spłaci w 69 proc. Dodatkowo proponuje wierzycielom z ostatniej grupy zamianę do 12 proc. tych kwot na akcje emitowane po 40 zł za sztukę. By układ został zatwierdzony, musi się za nim opowiedzieć co najmniej połowa wierzycieli reprezentujących co najmniej 2/3 ogólnej sumy wierzytelności.
Problemy firm z grupy związane są m. in. z zaangażowaniem w realizację dużych zleceń drogowych i nierozliczeniem prac na Stadionie Narodowym.