Kułakowski ma być niezależnym członkiem rady, a  został zaproponowany do niej przez głównego akcjonariusza Netii - grupę amerykańskich funduszy Third Avenue. I to siłą rzeczy jego osoba (a właściwie siłą głosów) znalazła poparcie walnego, a nie kandydat ING OFE, które proponowało na ten fotel Przemysława Głębockiego.

Z analizy treści komunikatu Netii po zgromadzeniu wynika, że Kułakowski dostał ponad 60 mln głosów (najprawdopodobniej ING OFE) przeciwko. ING OFE według ostatnich informacji z giełdy dysponuje 59 mln akcji, a Aviva OFE kolejnymi 20 mln.

Jak dowiaduje się serwis rpkom.pl rada nadzorcza Netii w nowym składzie powoła dziś/jutro do zarządu nowego menedżera, który odpowiadać będzie za rynek usług dla przedsiębiorstw (B2B).

Netia przeobraża swoją strukturę zarządczą pod kątem podziału na dwa główne rynki: B2C (obejmuje również najmniejsze firmy - home office), za który od 3 lutego w zarządzie firmy odpowiadać będzie Tomasz Szopa.

Pod tym kątem, niejako idąc śladem T-Mobile Polska, operator już w ubiegłym roku zmienił sposób prezentacji danych dla inwestorów.