Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 09.04.2015 22:00 Publikacja: 09.04.2015 22:00
W studiu „Rzeczpospolitej TV” o przyszłości polskiej zbrojeniówki rozmawiali (od lewej): Tomasz Szatkowski, prezes Narodowego Centrum Studiów Strategicznych; prowadzący program Marcin Piasecki („Rzeczpospolita”, „Parkiet”); Krzysztof Krystowski, prezes PZL-Świdnik; Michał Świtalski, wiceprezes PGZ; gen. Włodzimierz Nowak, MON; Jan Piętowski, prezes WZL nr 1; Piotr Wojciechowski, prezes WB Electronics; Łukasz Kister, Instytut Jagielloński.
Foto: Fotorzepa/Ireneusz Rek
Czy przemysł będzie w stanie wykorzystać szanse, jakie daje wyjątkowy w Europie, potężny program modernizacji polskiej armii? Jak wydać te pieniądze z pożytkiem dla bezpieczeństwa kraju i z korzyścią dla gospodarki? W którym miejscu na drodze transformacji jest zbrojeniówka? Na te pytania odpowiadali w studiu „Rzeczpospolitej TV" przedstawiciele MON, biznesu zbrojeniowego i eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa.
Prowadzący telewizyjny cykl „Na celowniku" Marcin Piasecki, redaktor koordynator „Rzeczpospolitej" i „Parkietu", namawiał też gości do postawienia diagnozy obecnego stanu sektora obronnego.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Służby będą musiały ujawnić sądowi jakiego narzędzia do inwigilacji użyją i jakie dane pobiorą. Sędziowie - uzasadniać każdą swoją decyzję.
Resort spraw zagranicznych stworzył komórkę, która jest odpowiedzialna za komunikację strategiczną, a przede wszystkim ma reagować na rosyjską dezinformację.
Czy wojsko naprawiło straty poniesione przez mieszkańców kilku wsi koło Malborka, nad którymi z wielką prędkością przeleciał samolot bojowy MiG-29? Są poważne wątpliwości.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych nad ranem poinformowało o rozpoczęciu operowania wojskowego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej, w związku z rozpoczęciem przez Rosjan zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
PFR i armia przyglądają się tworzonym przez start-upy technologiom. Celem ma być poprawa bezpieczeństwa państwa.
Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują do służby osoby z kategorią zdrowia, która zwalnia z powołania w kamasze.
We Wrocławiu rozpoczyna się szkolenie z zarządzania kryzysowego, które poprowadzą Wojska Obrony Terytorialnej we współpracy z ekspertami Akademii Sztuki Wojennej. Armia pokazuje system informatyczny Jaśmin, który dotychczas służył siłom zbrojnym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas