Wisława Szymborska w wersji Lego. Akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Poezji polska noblistka pojawiła się w wersji… figurki Lego.

Publikacja: 22.03.2023 13:36

Wisława Szymborska w wersji Lego. Akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji

Foto: LEGO

Figurki Lego słynnych pisarzy czy poetów mają już długą tradycję. W gronie literackich sław uwiecznionych także w formie zabawkowej są William Szekspir, George Orwell czy Mark Twain. Teraz, na wpół oficjalnie, dołączyła do nich Wisława Szymborska, patronka roku 2023.

Czytaj więcej

Książka księcia Harry'ego hitem w Polsce. Wiemy, ile już sprzedano egzemplarzy

Wisława Szymborska pojawiła się na oficjalnym profilu Lego jako figurka na tle biblioteczki. Koncern pochwalił się, że świętuje Międzynarodowy Dzień Poezji i cały rok z uznaną polską poetką.

Należy jednak podkreślić, że na chwilę obecną Wisława Szymborska nie jest w pełni uwieczniona w formie figurki. Choć akcja jest całkowicie oficjalna.

„Grupa LEGO nie stworzyła minifigurki Wisławy Szymborskiej, a jedynie poprosiła byłego uczestnika programu LEGO Masters, Łukasza Więcka, o skonstruowanie takiej scenki/interpretacji w kontekście współpracy marki LEGO z Fundacją Wisławy Szymborskiej i wczorajszego Dnia Poezji” – przekazało „Rzeczpospolitej” biuro prasowe Grupy LEGO.

Czytaj więcej

Nowa książka noblistki. Nadzieja życia w wyobraźni

Lego podkreśla, że „była to szybka akcja” z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, więc minifigurka to dzieło pasjonata usankcjonowane przez firmę, a nie oficjalny wyrób Grupy LEGO. Duński gigant zabawkowy nie zdradził przy tym, czy Wisława Szymborska dołączy już w pełni oficjalnie do grona pisarskich sław w Lego. „Rzeczpospolita” dostała jednak informację, że szykowane są jeszcze niespodzianki związane z „Rokiem Wisławy Szymborskiej”.

Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku, zmarła 1 lutego 2012 roku. Przez większość życia związana była z Krakowem. Debiutowała w 1945 roku wierszem „Szukam słowa”. Laureatka Nagrody Nobla w 1996 roku. Dama Orderu Orła Białego (2011).

Biznes
Pride Month problemem dla firm? Prawicowe bojkoty mogą być skuteczne
Biznes
Ponad 28 mln zł zebrano podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023
Biznes
Traktory znikają w Wielkiej Brytanii. Trop prowadzi do Rosji
Biznes
Niezwykła kolekcja legendarnego hollywoodzkiego aktora trafi na licytację
Biznes
Konferencja Infoshare 2023. Festiwal społeczności napędzanej technologią!
Biznes
Aukcja 5G w czerwcu