Rozstanie nastąpiło po tym jak Cristiano Ronaldo powiedział w wywiadzie, że nie ma „szacunku do Erika ten Haga, bo on nie okazał mi szacunku”. Piłkarz stwierdził też, że nie tylko menedżer United chciał się go pozbyć z klubu, ale jeszcze dwie czy trzy osoby. - Czuję się zdradzony – oznajmił Ronaldo.

We wtorek okazało się, że Manchester United jest prawdopodobnie na sprzedaż. Według informacji medialnych obecni właściciele klubu, amerykańska rodzina Glazerów bada możliwość nowych inwestycji. Według Eurosportu Glazerowie szukają opcji, które obejmują pełną lub częściową sprzedaż lub strategiczne partnerstwo z kimś jeszcze. Glazerowie są właścicielami klubu Manchester United od 2005 roku.

Według telewizji Sky News rodzina Glazerów wybrała już banki, które mają pomóc w sprzedaży udziałów w klubie – wszystkich lub tylko części.

Manchester United nie wygrał Premier League od 2013 roku i toczy prawną batalię z Cristiano Ronaldo po tym, jak powiedział, że United są "klubem marketingowym" i że właściciele "nie dbają o klub" – przypomina Eurosport. Rodzina Glazerów kupiła klub 17 lat temu za 790 milionów funtów, ale od tego czasu wciąż byli krytykowani za niewystarczające inwestycje w klub oraz jego infrastrukturę.

United jest wyceniany na około 1,8 miliarda funtów na giełdzie, ale informacje z ostatnich miesięcy sugerują, że potrzeba oferty od 5 do 9 miliardów funtów, aby przekonać obecnych właścicieli do sprzedaży.

Tymczasem cena akcji Manchester United wzrosła o 17 procent po ogłoszeniu potencjalnej sprzedaży przez Glazerów, co już zwiększyło kapitalizację rynkową klubu o prawie 400 mln dolarów.

Gdyby United został sprzedany, byłby to kolejny brytyjski klub Premier League, który zmienił właściciela w ostatnim czasie. Londyński Chelsea została kupiona przez amerykańskiego biznesmena Todda Boehly'ego na początku tego roku, a w październiku 2021 roku konsorcjum Saudi Public Investment Fund (PIF), PCP Capital Partners i Reuben Brothers kupiło Newcastle United.

Brytyjski miliarder i dyrektor generalny Ineos Jim Ratcliffe powiedział w październiku, że chciałby kupić United, klub, któremu kibicował od dziecka, gdyby został wystawiony na sprzedaż.