To pierwsza sprzedaż akcji Tesli przez Muska od kwietnia, kiedy pozbył się 9,6 miliona akcji, pozyskując w tym czasie 8,5 miliarda dolarów.

W kwietniu Elon Musk sprzedawał akcje twierdząc, że potrzebne mu są pieniądze na zakup Twittera za 44 miliardy dolarów. Jednak miesiąc temu ogłosił, że nie planuje zawierać tej umowy, argumentując, że kierownictwo Twittera nie ujawniło istotnych informacji o tym, ile kont użytkowników to boty i konta spamowe, a nie konta prowadzone przez rzeczywistych ludzi.

Twitter szybko pozwał Muska chcąc go zmusić do zawarcia umowy na warunkach osiągniętych w kwietniu.

Czytaj więcej

Pozew Twittera przeciwko Muskowi na szybkiej ścieżce. Będzie już w październiku

Teraz Musk poinformował, że sprzedał akcje, aby mieć gotówkę w przypadku, gdyby został zmuszony do realizacji przejęcia Twittera. Podkreślił, że ma nadzieję, iż do tego nie dojdzie.

„Ulica odczyta ten pokerowy ruch jako sygnał, że transakcja zakupu Twittera jest teraz bardziej prawdopodobna” - napisał na Twitterze Dan Ives, analityk Wedbush Securities.

Czytaj więcej

Twitter wydał w 3 miesiące 33 mln dol. na transakcję z Elonem Muskiem

Elon Musk przez ostatnie 10 miesięcy sprzedał akcje Tesli za ok. 32 mld dolarów – wynika z wyliczeń Bloomberga. Wciąż jednak posiada ponad 155 mln akcji Tesli. Wartość spółki spada o ok. 20 proc. w tym roku, jednak od dołka w maju jej kurs wzrósł o ok. 35 proc.