Na rynek trafiła właśnie seria specjalnych lalek Barbie z okazji siedemdziesięciolecia panowania Elżbiety II na tronie Zjednoczonego Królestwa. Tribute Collection Barbie to lalki o wyglądzie królowej ubrane w suknię koloru kości słoniowej, przepasane szarfą i ozdobione miniaturowymi orderami, kolczykami oraz tiarą wzorowaną na tej, którą Elżbieta II nosiła w czasie swojego ślubu. Królowa-lalka ma siwe włosy i nieco odmłodzoną twarz.

Na swojej stronie Mattel, producent lalek, twierdzi, że chce w ten sposób uczcić rocznicę panowania królowej Elżbiety II, która jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii. Królowa wstąpiła na tron 6 lutego 1952 roku i panuje już 70 lat. Oficjalne obchody jubileuszu 96-letniej monarchini przewidywane są na czerwiec. Elżbieta II jest nie tylko najdłużej panującą władczynią Wielkiej Brytanii, ale też jedną z najdłużej panujących w historii.

Kolekcjonerskie specjalne Barbie Elżbieta II są dostępne poprzez internetowy sklep producenta w cenie 75 dolarów i z ograniczeniem trzech sztuk na kupującego. Będą też sprzedawane, jak informuje Reuters, w londyńskich sklepach Harrods, Selfridges i Hamleys.

Czytaj więcej

Bojkoty marek obecnych w Rosji już działają