Amerykańska firma nie uprzedziła wcześniej, że pójdzie w ślady Netflixa i uniemożliwi widzom w Rosji korzystanie z platformy video. Amazon oferuje im zwrot pieniędzy za już opłacony okres. Amazon Prime Video to obecnie najpopularniejsza obok Netflixa i HBO GO platforma wideo na życzenie.

Amazon zablokował też w tym regionie Europy dostęp do gry New World MMO i wstrzymał wszelkie dostawy zamówionych przez platformę towarów na Białoruś i do Rosji. W oświadczeniu na blogu koncern napisał, że powodem jest inwazja Rosji na Ukrainę.

„Kontynuujemy współpracę z kilkoma organizacjami pozarządowymi, aby wspierać ogromne potrzeby humanitarne w regionie. Amazon przekazał 5 mln dolarów na wsparcie poszkodowanych. Nieustannie dopasowujemy darowizny naszych pracowników i z przyjemnością informujemy, że ponad 10 tys. pracowników przekazało darowizny na ten cel. Dziesiątki tysięcy klientów na całym świecie również przekazało darowizny za pośrednictwem naszych stron internetowych, a my upewniamy się, że te fundusze trafiają do Save the Children i Czerwonego Krzyża w regionie” – napisano w komunikacie.