Nad ranem czasu polskiego Elon Musk, właściciel Tesli, poinformował na Twitterze we właściwym dla siebie stylu, że „Twitter myślał, że mnie zhakowano i zablokował mi konto”.

Powodem domniemanej blokady były prawdopodobnie wcześniejsze wyznania Elona Muska na Twitterze. Biznesmen wyznał swoją miłość do anime oraz stwierdził, że ma rosomaka (określonego z japońska jako „chibi”, czyli małego).

Nawet na Elona Muska, który już potrafił zaskakiwać tweetując, były to tweety dość zaskakujące. Być może faktycznie Twitter zablokował więc na chwilę konto biznesmenowi.

Musk znany jest z niecodziennych akcji na Twitterze, które niektórzy wiążą z lekami nasennymi (Ambien). Z zamiłowania do tweetowania po lekach nasennych wyśmiewał się ostatnio serial „South Park”. Sam Musk na Twitterze „wyprowadzał” już Teslę z giełdy, co kosztowało go stanowisko szefa jego firmy i 20 milionów dolarów. Jak informuje „The Independent” Musk będzie miał również proces z pozwu brytyjskiego nurka Verna Unswortha, który pozwał Muska za to, że biznesmen nazwał go „pedo gościem” po tym, jak Unsworth skrytykował plan prezesa Tesli na uratowanie młodych tajskich piłkarzy uwięzionych w jaskini.