Brytyjski rząd chce opóźnić brexit

Philip Hammond, brytyjski kanclerz skarbu, odbył telekonferencję z przedstawicielami wielkiego biznesu, w trakcie której obiecał im, że groźba twardego brexitu zniknie w ciągu kilku dni - donosi "The Telegraph".

Aktualizacja: 17.01.2019 12:43 Publikacja: 17.01.2019 12:27

Brytyjski rząd chce opóźnić brexit

Foto: Bloomberg

Ze stenogramu tej konferencji wynika, że Hammond zapowiedział, że prawdopodobnie już w poniedziałek zostanie przyjęta uchwała przedłużająca tzw. procedurę z Artykułu 50. Traktatów Europejskich, czyli przesuwająca datę wyjścia z UE. Dotychczas rząd zapewniał, że brexit zostanie przeprowadzony 29 marca, ale pojawiały się przecieki mówiące, że może on zostać opóźniony o kilka miesięcy lub nawet do 2020 r.

Które branże odczują skutki brexitu?

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Europa musi produkować pięć razy więcej broni, by stawić czoło Rosji
Biznes
Bioróżnorodność wymaga coraz większej uwagi
Biznes
Amerykańska firma będzie produkować więcej półprzewodników w USA
Biznes
Kanada uderza w dwór i krewnych Putina oraz byłą szefową MSZ Austrii
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Materiał Promocyjny
Rockfin na fali wznoszącej