Karabiny maszynowe obronią Zakłady Mechaniczne Tarnów
Brytyjska spółka 600 Group, jeden z największych europejskich dostawców obrabiarek i narzędzi (powiązany z Colchester — Harrison) już teraz na zasadach komercyjnych instaluje w Tarnowie własne maszyny, które podniosą jakość i atrakcyjność rynkową małych i średnich polskich tokarek a także całych tokarskich i frezerskich centrów obróbczych ze sterowaniem numerycznym. — Umowa z inwestorem przewiduje, że po okresie produkcyjnego sprawdzianu kooperacyjnego Brytyjczycy wejdą ze swoim kapitałem i obejmą na początek 75 proc udziałów w wyodrębnionej cywilnej części tarnowskiej spółki —mówi Krzysztof Jagiełło prezes zakładów.
Szef tarnowskiego przedsiębiorstwa, które zatrudnia 640 pracowników a w zeszłym roku miało przychody na poziomie 66 mln zł, nie ukrywa, iż firma, należąca do obronnej grupy Bumar, zamierza się skoncentrować na produkcji broni.
[srodtytul]Konstruktorzy dołączą do producentów[/srodtytul]
Edward E. Nowak, szef Bumaru zapowiada iż tarnowski ośrodek produkujący broń maszynową zostanie w najbliższych miesiącach dodatkowo wzmocniony poprzez integrację Zakładów Mechanicznych z ambitnym miejscowym Ośrodkiem Badawczo — Rozwojowym Sprzętu Mechanicznego.