Pierwszy dzień zjazdu w Krakowie, który zaczyna się w najbliższy piątek (9 listopada), a kończy w niedzielę (11 listopada), poświęcony będzie głównie dialogowi międzypokoleniowemu.
W firmach rodzinnych to szczególnie istotna kwestia. Stosunki na linii nestor-sukcesorzy często bywają napięte, a oczekiwania obu stron znacznie się mogą różnić. Podczas zjazdu przedsiębiorcy i niezależni eksperci będą przekonywać, jak budować zaufanie między założycielami firm a ich następcami, jak przełamywać bariery w komunikacji czy jak poradzić sobie z prawnymi aspektami sukcesji.
Drugi dzień upłynie pod znakiem spraw biznesowych. W panelu dyskusyjnym na temat barier i szans w rozwoju firm rodzinnych wezmą udział m.in. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński, b. minister gospodarki Janusz Steinhoff, wojewoda małopolski Jerzy Miller czy przewodniczący Inicjatywy Firm Rodzinnych Andrzej Blikle.
36 procent małych i średnich przedsiębiorstw stanowią firmy rodzinne
Same firmy, które osiągnęły w Polsce szczególny sukces, także będą się dzielić swoimi doświadczeniami. To m.in. Fakro, Konspol, Yes, Vox, Ochnik, Enel-Med i Pożegnanie z Afryką. Organizatorem V zjazdu jest Inicjatywa Firm Rodzinnych. Patronat honorowy objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a patronat prasowy – „Rzeczpospolita".