Przedmiotem wezwania jest prawie 34,8 mln akcji Ciechu, stanowiących 66 proc. łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Oferowana cena wynosi 29,50 zł za akcję, co daje łączną wartość wezwania około 1,03 zł. Wezwanie będzie ważne, jeśli inwestorowi uda się pozyskać co najmniej 60 proc. akcji chemicznej spółki
Przyjmowanie zapisów rozpoczęło się 25 marca i przewiduje się, że potrwa do 25 kwietnia do godziny zamknięcia odpowiednich punktów obsługi klienta wskazanych w wezwaniu. Zapisy mogą być składane w siedzibie Domu Maklerskiego i jego oddziałach oraz w wybranych oddziałach Banku Zachodniego WBK, działającego jako agent Domu Maklerskiego, w godzinach pracy Punktów Obsługi Klientów.
Transakcje nabycia akcji na GPW zostaną zawarte nie później niż trzeciego dnia roboczego po zakończeniu okresu przyjmowania zapisów, tj. w przypadku braku przedłużenia zapisów, nie później niż w dniu 30 kwietnia 2014 r. Rozliczenie wyżej wskazanych transakcji przez KDPW nastąpi nie później niż w ciągu trzech dni roboczych od daty ich zawarcia, tj. nie później niż w dniu 6 maja 2014 r.
Zarząd Ciechu uznał oferowaną przez inwestora cenę za godziwą. Pozytywnie wypowiedział się również o planach inwestora. - W ocenie zarządu plany strategiczne wzywającego wobec spółki zostały sformułowane w sposób ogólny. Jednakże deklaracje o zamiarze wspierania spółki w jej dotychczasowej oraz planowanej działalności oraz podjęcie działań mających na celu doprowadzenie do wzmocnienia jej sytuacji rynkowej mogą stworzyć dla spółki możliwości rozwoju prowadzonej przez nią działalności – przekonuje zarząd Ciechu w oświadczeniu.
Największym akcjonariuszem Ciechu jest Skarb Państwa, który ma 38,72 proc. jego akcji. Wśród akcjonariuszy z udziałem w głosach na walnym zgromadzeniu powyżej 5 proc. są jeszcze dwa otwarte fundusze emerytalne: PZU Złota Jesień, który kontroluje 9,2 proc. kapitału spółki oraz ING posiadający 8,54 proc. walorów Ciechu. Resort skarbu z zadowoleniem przyjął informację o zainteresowaniu KI Chemistry akcjami producenta sody i deklaruje, że rozważy ofertę. Z kolei przedstawiciele PZU, jak i ING nie udzielają na ten temat żadnych informacji.