Podpisane porozumienia zakłada współpracę na takich polach jak tworzenie sprzętu łącznościowego dla wojska czy oprogramowania do systemów dowodzenia i kontroli. Spółki będą także ściśle współpracować podczas tekstów sprawdzających stworzone rozwiązania.
- TELDAT i Raytheon współpracują ze sobą już od ponad dwóch lat, aktywnie poszukując możliwości biznesowych w takich dziedzinach jak projektowanie elektromechaniki, tworzenie oprogramowania czy całościowa budowa systemów – tłumaczy cytowany w komunikacie Mike Shaughnessy, wiceprezes Działu Łańcucha Dostaw w Raytheon Integrated Defense Systems. - Jest to kolejny przykład naszego zaangażowania w celu zapewnienia polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu znaczących i trwałych korzyści, obejmujących podział pracy, wspólne prace badawczo-rozwojowe, koprodukcja i transfer technologii – dodał.
- Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Raytheon ponieważ obie nasze firmy, działające w obszarze nowoczesnych technologii obronnych, mają ze sobą wiele wspólnego – od najwyższych standardów etycznych po wysoko wyspecjalizowane kadry inżynierskie" – dodaje ze swojej strony dr Henryk Kruszyński, prezes zarządu Spółki TELDAT. – Realizacja wspólnych projektów stwarza wiele możliwości nie tylko dla firm TELDAT i Raytheon, ale także dla Polski. Dzięki naszemu doświadczeniu i najwyższej jakości produktom, wniesiemy istotny wkład w budowę Systemu Patriot Nowej Generacji – dodaje.
Spółka TELDAT od ponad siedemnastu lat działaja na rynku obronnym. Firma jest konstruktorem i producentem rozwiązań teleinformatycznych, głównie dedykowanych dla bezpieczeństwa i obrony narodowej. Produkty te (sprzęt i oprogramowanie) oraz usługi były i/lub są wykorzystywane (w tym wiarygodnie badane i testowane) m.in. w kilkuset garnizonach, jednostkach i instytucjach wojskowych oraz na teatrach działań w: Afganistanie, Kongo, Czadzie, na Bałkanach i krajach nadbałtyckich, gdzie zabezpieczały realizację zadań Sił Powietrznych w ramach misji policyjnych.