Firma ta wykorzystuje przełomową technologię strumieniowania treści multimedialnych (gier, wideo, aplikacji, muzyki) z osobistego komputera na smartfony. Inwestycja w projekt może wynieść do 6 mln zł. – Rynek gier jest na etapie dynamicznego wzrostu. Graczom nie wystarcza już możliwość korzystania z gier za pomocą komputera stacjonarnego, chcą mieć dostęp do nich zarówno z poziomu coraz wydajniejszego telefonu komórkowego, jak i większych nośników, jak telewizory czy projektory, bez ograniczeń lokalizacji. Aplikacja Remotr stworzona przez RemoteMyApp zaspokaja te potrzeby – mówi Tomasz Danis, zarządzający funduszem Internet Ventures.
Jak zaznacza, fundusze z grup MCI oraz PEM poszukują firm z potencjałem globalnego zasięgu i pozycji lidera. – A RemoteMyApp ma taki potencjał. Będziemy pomagać spółce naszymi kompetencjami, by go w pełni wykorzystać – podkreśla.
RemoteMyApp powstała z inicjatywy polskich inżynierów, ale jest rozwijana od wczesnego etapu w międzynarodowym zespole. – Jej model biznesowy od początku zakładał międzynarodowy zasięg. Już dzisiaj spółka posiada użytkowników w wielu krajach, a naszym zadaniem jest pomóc spółce w urzeczywistnieniu aspiracji zostania światowym liderem – tłumaczy Michał Wrzołek, dyrektor inwestycyjny w PEM.
Do tej pory inwestorami spółki byli Xevin Lab i Red Sky. W obecnej rundzie finansowania uczestniczy tylko Internet Ventures, który po zamknięciu pierwszej transzy dokapitalizowania stanie się największym inwestorem finansowym spółki.
– Żyjemy w erze informacji i świecie treści na żądanie. Na rynku gier komputerowych oznacza to, że 700 milionów graczy PC chce mieć możliwość grania w swoje ulubione gry zawsze i wszędzie. Nasza aplikacja Remotr właśnie im to umożliwia. Dzięki nam gracze mogą sięgać po swoje gry nie tylko na PC, ale również na telefonach, tabletach, telewizorach i innych urządzeniach – komentuje Avi Kaye, prezes i współzałożyciel RemoteMyApp. Wyjaśnia, że kapitał pozyskany od nowego inwestora pozwoli spółce udoskonalić ofertę i wzbogacić ją o wersję aplikacji dla firm oraz poprawić funkcjonalności grania na telefonie. – Jednym z ważniejszych projektów będzie stworzenie chmury do gier, co umożliwi korzystanie z gier komputerowych bez udziału komputera – dodaje.