Katarzyna Sułkowska, piastująca od marca funkcję prezesa Aliora, złożyła rezygnację. Nie ujawniono powodów rezygnacji. Jednak musiała być oczekiwana, bo jest już następca Sułowskiej (niedawno mówiło się nawet o możliwym odwołaniu pani prezes).

Rada nadzorcza powołała już dziś Krzysztofa Bachtę na stanowisko wiceprezesa kierującego pracami zarządu – będzie sprawował tę funkcję do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie funkcji prezesa (może to potrwać od paru do kilku miesięcy).

Bachta do Grupy PZU (główny akcjonariusz Aliora) dołączył w październiku 2010 r. Jako dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii, nadzór nad projektami, fuzje i przejęcia, innowacje oraz wdrażanie kultury lean. Jest absolwentem studiów ekonomicznych w SGH oraz Wydziału Prawa UW. Ukończył też studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. W początkach kariery zawodowej pracował jako konsultant w The Boston Consulting Group oraz Ernst&Young.

- W imieniu rady nadzorczej dziękuję pani prezes Katarzynie Sułkowskiej za  jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej Alior Banku. Zdecydowaliśmy się powołać na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku Krzysztofa Bachtę, doświadczonego managera z branży finansowej. Wybór ten należy traktować jako wzmocnienie kompetencji i odpowiedzialności głównego akcjonariusza za przyszłość Alior Banku. Rada nadzorcza dołoży wszelkich starań, by zmiana ta wpłynęła pozytywnie na realizację długoterminowej strategii i – w perspektywie – wzrost wartości dla akcjonariuszy - deklaruje Tomasz Kulik, przewodniczący rady nadzorczej Aliora i jednocześnie członek zarządu PZU.

W zarządzie tego ósmego co do wielkości aktywów banku w Polsce jest jeszcze jeden wakat i to bardzo ważny – od kilku miesięcy brakuje członka zarządu odpowiedzialnego za obszar ryzyka.

- Alior Bank jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Miałem okazję współpracować z Aliorem i zawsze spotykałem ludzi zaangażowanych, bezpośrednich i nastawionych na osiąganie wyników. Do tego bardzo zaangażowanych i szukających nowych rozwiązań. Dołączenie do zespołu banku jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Stawiam na kreatywność zespołu i nowatorskie rozwiązania – mówi Bachta.