Reklama

Millennium dostał zgodę na przejęcie Euro Banku

Bank Millennium otrzymał od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie Euro Banku.

Aktualizacja: 03.01.2019 18:27 Publikacja: 03.01.2019 18:19

Millennium dostał zgodę na przejęcie Euro Banku

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W listopadzie Euro Bank podpisał umowę przejęcia Euro Banku od francuskiego Société Générale za 1,83 mld zł (wskaźnik cena/wartość księgowa to 1,2). Millennium ma na tyle dużo kapitału, że nie musi emitować akcji celu finansowania transakcji, zapłaci gotówką.

Informowano wówczas, że prawne zamknięcie transakcji ma zostać przeprowadzone w II kwartale, zaś operacyjne połączenie obu banków w IV kwartale bieżącego roku. Jednym z warunków zawieszających była m.in. właśnie decyzja organu antymonopolowego oraz uzyskanie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego potwierdzającej brak sprzeciwu komisji wobec transakcji (na zgodę KNF portugalsko-polski bank jeszcze czeka).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Banki
WIBOR w centrum sporu. Co czeka kredytobiorców po opinii rzecznika TSUE?
Banki
Opinia TSUE w sprawie WIBOR. Banki mogą odetchnąć z ulgą?
Banki
Cyberincydent w PKO BP. Etyczny haker wskazał lukę w zabezpieczeniach?
Banki
Prezes BGK: Będzie nowy wehikuł do finansowania obronności
Banki
Incydent w PKO BP. Czyje dane ujawniono?
Reklama
Reklama