Deutsche Bank rozważa wprowadzenie na stałe możliwości pracy hybrydowej: częściowo zdalnie, częściowo w pomieszczeniach biurowych nie tylko ze względu na pandemię, ale przede wszystkim by ograniczyć koszty utrzymania biur. Dlatego też może się okazać, że część pracowników banku w Wielkiej Brytanii będzie pracować zdalnie przez część tygodnia pracy.

Według agencji Bloomberga kierownictwo banku chce by prace zdalną pracownicy wykonywali przez 1-3 dni w tygodniu. W zależności od potrzeb i specyfiki wykonywanej pracy.

Tiina Lee, dyrektor wykonawcza niemieckiego banku w Wielkiej Brytanii, powiedział w Bloomberg TV, że powrót do normalnego, 5-dniowego tygodnia pracy w biurze wydaje się jak "zmarnowana okazja". Z informacji zebranych od pracowników wynika, że chcą cześć dni pracować z domu - niektórzy jeden, niektórzy trzy dni i jest to opcja, która bank bardzo mocno rozważa.

Lee powiedziała również, że Deutsche Bank będzie różnicował swoje zasady w sprawie pracy zdalnej w zależności od stanowisk i wskazała, że handlowcy mogą mieć mniej dni pracy w domu niż inni pracownicy banku.

Największy niemiecki pożyczkodawca od miesięcy dyskutuje nad nową polityką dotyczącą pracy zdalnej, starając się obniżyć koszty nieruchomości, dostosowując się jednocześnie do zmienionego nastawienia pracowników. Bloomberg informował wcześniej, że bank może pozwolić pracownikom pracować z domu przez dwa dni w tygodniu.