Aktualizacja: 31.03.2017 21:07 Publikacja: 31.03.2017 21:07
Foto: Fotorzepa/Magda Starowieyska
W środę 29 marca Komisja Nadzoru Finansowego zakomunikowała, że za zarządzanie funduszami otwartymi (FIO i SFIO), TFI powinny pobierać od klientów najwyżej 2 proc. wartości aktywów netto (średnia w funduszach akcji przekracza 3 proc., dla portfeli gotówkowych i pieniężnych wynosi mniej niż 1 proc.).
Dwa dni później, w dodatkowym stanowisku, nadzór doprecyzował rekomendację dotyczącą obniżenia opłat. O poziomie maksymalnego wynagrodzenia pobieranego za zarządzanie funduszami otwartymi powinno zdecydować Ministerstwo Finansów w rozporządzeniu, po zasięgnięciu opinii KNF.
W Banku Millennium liczba ugód z frankowiczami spadła kwartał do kwartału, ale liczba nowych roszczeń od klientó...
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas