Lokalne oddziały Deutsche Bank, JPMorgan Chase i Societe Generale postanowiły dostosować się do nowej organizacji czasu pracy, którą zaproponował rząd ZEA dla pracowników państwowych. Dobrowolna dla prywatnych firm zmiana z dotychczasowego pięciodniowego tygodnia pracy od niedzieli do czwartku na mający cztery i pół dnia tydzień poniedziałek-piątek okazuje się wygodna dla międzynarodowych banków. 

Czytaj więcej

Rewolucja w ZEA. Skracają tydzień pracy do 4,5 dnia

Niemiecki bank nowy tydzień pracy wdraża od 3 stycznia, podobnie jak amerykański gigant. JPMorgan Chase dodatkowo poinformował, że wdroży też elastyczne przerwy na muzułmańskie modlitwy w piątki, tak by ułatwić życie swoim muzułmańskim pracownikom. Francuski bank Societe Generale oświadczył, że nowy tryb tygodnia pracy będzie obowiązywać już od 2 stycznia. Jak informuje CNN, nie jest jeszcze potwierdzone, że na podobny krok zdecyduje się lokalny oddział Bank of America. Można jednak domniemywać, że także ten bank zdecyduje się na zmianę tygodnia roboczego. Nowa organizacja pracy ułatwi bowiem kooperację z większością krajów świata, w których obowiązuje sobotnio-niedzielny weekend.

Sobotnio-niedzielny weekend, będący normą na zachodzie, nie jest czymś spotykanym na Bliskim Wschodzie. W krajach muzułmańskich praktykuje się raczej weekend piątkowo-sobotni. Zjednoczone Emiraty Arabskie zdecydowały się na zmianę, by zwiększyć swoją atrakcyjność ekonomiczną.