Reklama
Rozwiń

Banki zwiększają akcję kredytową

Sierpień był kolejnym udanym miesiącem pod względem wzrostu kredytów. Najmocniej rosną hipoteczne i konsumpcyjne. Spłacalność kredytów pozostaje dobra.

Aktualizacja: 26.09.2018 15:33 Publikacja: 26.09.2018 15:27

Banki zwiększają akcję kredytową

Foto: Adobe Stock

W sierpniu 2018 r. w ujęciu wartościowym banki i SKOK-i udzieliły kredytów na wyższą kwotę w trzech z czterech grup produktowych niż rok temu – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Najwyższy wzrost odnotowano w przypadku kredytów mieszkaniowych (+27,4 proc.). W podobnym tempie jak w poprzednich miesiącach przybywa udzielonych kredytów konsumpcyjnych (+7,5 proc.). W ujęciu liczbowym, w stosunku do sierpnia 2017 r. odnotowano wzrost sprzedaży kredytów również w trzech grupach produktowych. Najwyższe wzrosty odnotowały ponownie kredyty mieszkaniowe (+17,2 proc.) oraz limity kredytowe (+4,7 proc.). Analizując pierwsze osiem miesięcy 2018 r. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, widać, że najwyższe dynamiki zarówno w ujęciu liczbowym, jak i w wartościowym dotyczą kredytów mieszkaniowych odpowiednio: (+9,3 proc. i +18,7 proc.). W okresie styczeń – sierpień 2018 r. kredytobiorcy zaciągnęli więcej kredytów mieszkaniowych, limitów kredytowych, kredytów konsumpcyjnych oraz na wyższe kwoty niż w tym samym okresie rok temu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych