Według informacji agencji Reutera bank zapowiedział, że będzie nadal utrzymywał pułap obłożenia biur na poziomie 50 proc., zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego wydanymi przez amerykańską agencję CDC (Centers for Disease Control and Prevention).

„Mając na uwadze te ramy czasowe, powinieneś rozpocząć wszelkie niezbędne przygotowania, które pomogą Ci w udanym powrocie. Każda linia biznesowa będzie współpracować ze swoimi menedżerami i liderami w celu ustalenia odpowiedniego harmonogramu "- napisano w mejlu, który JPMorgan przesyła swoim pracownikom.

Jamie Dimon, prezes banku powiedział w podkaście internetowym kilka d i temu, że bank nie bezie wymagała od pracowników szczepienia przeciwko Covid-19 jako warunku powrotu do pracy biurowej.

JP Morgan Chase, to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,5 bln dolarów amerykańskich. Działa w ponad 50 krajach na świecie i jest liderem  na rynku bankowości inwestycyjnej oraz usług dla klientów biznesowych.

Zamknięci w domach ludzie pracują mniej wydajnie - doszedł do wniosku zarząd banku JPMorgan. Na podstawie raportu firmy Keefe, Bruyette & Woods okazało się, że problem jest z wydajnością w poniedziałek i piątek. Zwłaszcza wśród młodych pracowników banku. Spadła produktywność i kreatywność.