Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 25.02.2019 16:26 Publikacja: 25.02.2019 16:26
Foto: Bloomberg
Poprawa wyniosła 18,5 proc. w porównaniu z końcem 2017 r., po korekcie o skutki reformy podatkowej przyjętej w grudniu 2017. Jeśli uwzględnić zmiany w księgowaniu wprowadzone przez tę reformę, to skok zysków wyniósłby 133,4 proc .
Banki musiały rok wcześniej zaksięgować straty związane z reformą podatkową, w ubiegłym roku osiągnęły rekordowo zyski korzystając z niskiego progu podatkowego i zwiększenia przychodów z działalności operacyjnej - podał Reuter.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rynek bankowy przechodzi rewolucję pokoleniową. Do 2035 roku, cyfrowo biegłe pokolenia Z i Alfa będą stanowić zn...
Spółki podpisały term sheet, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu przyszłej transakcji i zacieśnieniem wsp...
To nie będzie uderzenie w „złe banki”, to nie będzie windfall tax – zastrzega minister finansów Andrzej Domański...
Dla kogo korzystne jest kolejne orzeczenie unijnego trybunału w sprawie rozliczeń frankowiczów i banków? ZBP prz...
Angielski bank centralny utrzymał główną stopę procentową na poziomie 4,25 proc. podczas czwartkowego posiedzeni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas