fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Marek Kozubal

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, dziennikarz

Historia

IPN ściga sędziów stanu wojennego

Prokurator kieruje do sądu dyscyplinarnego wnioski w sprawie ukarania sędziów i prokuratorów, którzy są odpowiedzialni za represje po wprowadzeniu stanu wojennego.

Służby mundurowe

MON wyborczo nęci weteranów

– Żałujemy, że nie jesteśmy traktowani tak, jak na to zasłużyliśmy, przelewając krew w służbie ojczyzny – komentują weterani sposób, w jaki są traktowani przez MON.

Historia

Dlaczego nie znaleziono Pileckiego?

Do dzisiaj nie udało się znaleźć szczątków rotmistrza Witolda Pileckiego oraz generała Emila Fieldorfa „Nila” – genetycy tłumaczą „Rzeczpospolitej” dlaczego tak się dzieje.

Historia

Arcydzieło Matejki pod lupą śledczych

Prokuratura bada okoliczności zaginięcia tryptyku Jana Matejki „Królowa Korony Polskiej". O sondowaniu sprzedaży w Krakowie tego obrazu pisaliśmy w „Rzeczpospolitej" dwa lata temu.

Tylko u nas

Komentarze

Modernizacja wojska na pół gwizdka

MON zakłada, że armia będzie modernizowana tylko ze środków budżetowych. Mariusz Błaszczak nie mówi na razie nic o Funduszu Obrony Narodowej i Agencji Uzbrojenia.

Kozubal:

Historia

Śledczy na tropie tryptyku Matejki

Prokuratura bada okoliczności zaginięcia tryptyku Jana Matejki „Królowa Korony Polskiej”. O dziwnych losach tego obrazu pisaliśmy w „Rzeczpospolitej” dwa lata temu.

Tylko u nas

Komentarze

Tajemnice ministra Błaszczaka

Szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak utajnia szczegóły na temat planowanych zakupów dla wojska, aby nikt nie mógł go rozliczyć z obietnic. To działanie na krótką metę.

Rzecz o polityce

Kompromis wokół muzeum Polin

W środę w "Rzeczpospolitej" zostało opublikowane ogłoszenie o rozpisaniu konkursu na dyrektora Muzeum Żydów Polskich POLIN. Minister kultury ogłosił w nim zasady konkursu.

Służby mundurowe

Służby na łowach

Agencja Wywiadu, ABW, służby wojskowe, policja i CBA poszukują kandydatów do pracy. Stawiają m.in. na informatyków. Obiecują elastyczne płace.

Plus Minus

Przedmioty Trzeciej Rzeszy

Roger Moorhouse, brytyjski historyk, autor znanych w Polsce książek „Stolica Hitlera" oraz „Pakt diabłów", tym razem opowiedział historię niemieckiej dyktatury przez pryzmat...

Polityka

Wiosna wątpi w Fort Trump

Robert Biedroń nie idzie na gorącą wojnę z wojskiem, ale proponuje ograniczenie wydatków na armię oraz zmniejszenie liczby żołnierzy.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA