fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Marek Kozubal

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, dziennikarz

Historia

Po wielkiej wojnie

14 sierpnia na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostanie otwarta wystawa plenerowa "Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918-1923".

Historia

Polscy konserwatorzy pracują na Litwie

Kościół pw. św. Franciszka i św. Bernarda w Wilnie

W Wilnie i Powiewiórce polscy konserwatorzy przeprowadzą pracę związane z ratowaniem zabytkowych obiektów zaliczanych do wspólnego dziedzictwa krajów dawnej Rzeczpospolitej.

Historia

Bitwa, która ma integrować

Kilka tysięcy imprez upamiętniających setną rocznicę Bitwy Warszawskiej odbędzie się w całej Polsce. Biuro „Niepodległej" przeznacza jeszcze 2 mln zł na dofinansowanie takich...

Analizy

Plan minimum prezydenta Dudy

Obsadzenie stanowiska pierwszego żołnierza Rzeczypospolitej i zmiana zasad finansowania armii – nad tymi tematami powinien skupić się w nowej kadencji prezydent Andrzej Duda.

Kozubal:

Służby mundurowe

Ile zarabiają w MON

Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak

Przeciętne wynagrodzenie w ministerstwie obrony w 2019 r. wynosiło 9 573,21 zł i było wyższe o 9,1 proc. niż rok wcześniej. Wzrosło też zatrudnienie w tej instytucji – wynika z...

Historia

Zobaczymy polską Enigmę

Egzemplarz tzw. polskiej Enigmy

W Muzeum Historii Polski będzie można zobaczyć unikalny egzemplarz maszyny szyfrującej Enigma skonstruowanej na zlecenie polskiego wywiadu.

Analizy

Patriotyzm jutra według Morawieckiego

Zapowiedź powołania przez premiera Funduszu Patriotycznego rodzi wiele pytań. Czy skończy się tylko na próbie łowienia dla Andrzeja Dudy wyborców Konfederacji?

Kozubal:

Analizy

Gra o pierwszego żołnierza NATO

Błaszczak rekomenduje szefa Sztabu Generalnego do jednego z najwyższych stanowisk w NATO. To dobry krok, ale pozycja generała wymaga wsparcia.

Kozubal:

Historia

Tajemnice zbrodni w Koniuchach

fot.VietovesLt - CCA 3.0

Pion śledczy IPN zakończył dochodzenie w sprawie zbrodni dokonanej na Polakach we wsi Koniuchy. Sprawcami pacyfikacji byli sowieccy i żydowscy partyzanci.

TYLKO U NAS

Komentarze

Symboliczny koniec Fortu Trump?

Wspólna deklaracja prezydentów Andrzej Dudy i Donalda Trumpa nie odpowiada na pytania jaka będzie przyszłość współpracy wojskowej pomiędzy Polską i USA.

Kozubal:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA