Muzeum Auschwitz podjęło interwencję w sprawie bluz z napisem "Camp Auschwitz", którą miał na sobie jeden z demonstrantów w czasie zamieszek pod amerykańskim Kapitolem.
Do zbiorów Muzeum Pamięci Sybiru została przekazana wyjątkowa pamiątką z czasów deportacji. Chustę wykonaną z waty przekazała slawistka prof. Elżbieta Smułkowa, była ambasador...
Na terenie cmentarza komunalnego w Ornecie IPN odnalazł prawdopodobnie szczątki Sióstr Katarzynek, które zostały zabite przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 r.
Pozycja szefa MON, który od trzech lat pełni swój urząd, może słabnąć. Ostrzej będzie go recenzował szef komitetu ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński.
Instytut Pamięci Narodowej zerwał porozumienie o współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, na podstawie której powstała baza genetyczna ofiar totalitaryzmów.
W poprzednim roku tylko 150 tys. osób odwiedziło Muzeum Powstania Warszawskiego, dla porównania rok wcześniej 700 tys. Za to aż 800 tys. obejrzało placówkę on - line.
Zgodnie z rozkazem dowódcy WOT wojskowy personel medyczny przygotowany zostanie do wykonywania szczepień. Żołnierze-ochotnicy będą koordynować szczepienia, zajmą się też...
Za wykonywanie zadań bezpośrednio związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych - teraz związanych z ratowaniem życia w czasie zwalczania pandemii, żołnierz WOT otrzymuje 45...
Szwedzki parlament przyjął nową strategię bezpieczeństwa. Zakłada ona zwiększenie floty okrętów podwodnych. To może pokrzyżować plany zakupu używanych szwedzkich okrętów dla...
W opublikowanej właśnie przez IPN „Encyklopedii Solidarności” zabrakło biografii wielu kluczowych działaczy tego związku np. Morawieckiego, Mazowieckiego, Olszewskiego,...
Pisarka, publicystka i działaczka społeczna Sylwia Chutnik w swojej najnowszej książce rysuje obraz społeczeństwa Warszawy połowy lat 50., które jak miasto odradzało się z ruin.
O godzinie 13 rozpoczęła się gala online XX edycji Nagrody „Rzeczpospolitej" im. Jerzego Giedroycia przyznawanej za pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej.
Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na rozpoczęcie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, który będzie stanowił oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
W Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie w niedzielę odbędzie się koncert z okazji 40-lecia Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz NSZZ Solidarność.
Armia liczy na to, że ochotnicy do Wojsk Obrony Terytorialnej, głównie uczniowie i nauczyciele w czasie ferii zimowych zaliczą szkolenie podstawowe i wstąpią w szeregi tej...
Wieczorem 29 listopada 1830 r. wybuchło powstanie listopadowe. Sygnałem do jego rozpoczęcia było podpalenie Browaru Weissa na warszawskim Solcu. Miejsce to zostanie upamiętnione.
Żołnierze wspierają działania podejmowane przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zajmują się preselekcją dawców i transportem krwi oraz jej składników.