fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Marek Kozubal

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, dziennikarz

Historia

Protest w sprawie powołania Szydło

Muzeum Auschwitz

Prof. Stanisław Krajewski rezygnuje z udziału w Radzie przy Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau w proteście na powołanie do tej komórki byłej premier z PiS Beaty Szydło.

Komentarze

Zamęt, czyli klątwa Smoleńska

Mit założycielski obecnego obozu władzy jest dzisiaj źródłem destrukcji i polaryzacji opinii w społeczeństwie, konfliktów każdego z każdym.

Kozubal:

Historia

Od wieszcza po marszałka

Wyremontowane schody do kościoła św. Antoniego we Lwowie

W tym roku Instytut Polonika, który zajmuje się odnawianiem zabytków poza Polską, ma do dyspozycji ponad 10,3 mln zł, więcej niż rok wcześniej.

Historia

Ring wolny, czyli bitwa o IPN

W wyścigu o fotel prezesa Instytutu Pamięci Narodowej PiS na razie stawia na boksera, historyka i jednocześnie dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Historia

Pruchniewicza wydał sąsiad

Józef Pruchniewicz

Instytut Pileckiego uhonoruje mieszkańca Biecza, który został zamordowany za pomoc okazaną Żydom podczas okupacji niemieckiej. Wydał go sąsiad.

Historia

Na ratunek żydowskim cmentarzom

Archiwum cmentarza żydowskiego w Łodzi zostanie zdigitalizowane. Uratowana zostanie pamięć o 65 tysiącach pochowanych. Powstaje koalicja opiekunów żydowskich cmentarzy.

Historia

Muzeum Sybiru ma już wystawę

Po czterech latach od momentu powołania Muzeum Pamięci Sybiru zakończyło prace nad wykonaniem wystawy stałej. Projekt o wartości niemal 13 mln zł od 17 września będzie...

Plus Minus

Tajemnica katastrofy lotu do Warszawy

Symboliczne groby bułgarskich ofiar katastrofy w Gabare. Zostały one usunięte w 1979 r., gdy odsłonięto  marmurowy pomnik

W sprawie wypadku bułgarskiego tupolewa tamtejsze służby od początku zdawały się kierować śledztwo w ślepą uliczkę. Choć zbliża się już 43. rocznica tragedii, rodziny i...

Historia

MSZ pokazał Traktat Ryski

Konferencja pokojowa w Rydze.

MSZ pokazał Traktat Ryski, dokument ten będzie można zobaczyć niebawem na Zamku Królewskim. Niestety tylko w sieci, bo muzea na Mazowszu się zamykają z powodu epidemii.

Historia

Dar od Napoleona znaleziony w USA

Resort kultury sprawdza, czy w Muzeum Sztuki w Cleveland w USA znajduje się strzelba ofiarowana przez Napoleona Bonapartego Wincentemu hrabiemu Krasińskiemu. Zniknęła ona w...

Tylko u nas

Historia

Zbiór profesora Geremka w archiwum

Bronisław Geremek

Do Archiwum Akt Nowych został przekazany zbiór dokumentów i archiwaliów prof. Bronisława Geremka, działacza opozycji demokratycznej i Ministra Spraw Zagranicznych.

Analizy

Prezes szkodzi, powinien odejść

Prezes IPN Jarosław Szarek

Przez dwa tygodnie prezes IPN Jarosław Szarek bronił dr. Tomasza Greniucha. Wyrzucił go z Instytutu dopiero wtedy, gdy pojawiły się żądania dymisji jego samego.

Kozubal:

Analizy

Dymisja Greniucha nie zamyka sprawy

Prezes IPN Jarosław Szarek

Prezes IPN Jarosław Szarek przyjął rezygnację szefa oddziału wrocławskiego Instytutu. Nominacja ta nadwerężyła wizerunek Polski i obciąża rządzącą Zjednoczoną Prawicę.

Kozubal:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA