fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Solidarność" dąży do całkowitej zmiany władzy w Polsce

Piotr Duda
fot. Artur Kowalczyk
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", Piotr Duda, goszcząc w Legnicy powiedział, że obawia się masowych wystąpień społecznych i strajków, które mogą wymknąć się spod jakiejkolwiek kontroli
- Musimy ludzi powstrzymywać przed akcjami protestacyjnymi. W Polsce aż kipi od niezadowolenia. Ale nie chcemy żeby doszło do zdarzeń i tragedii podobnych do tych w Grecji w ostatnim czasie - mówił Duda.
Dlatego, jak zapowiada, "Solidarność" przeprowadzi na przełomie lutego i marca, legalny i zorganizowany, strajk generalny na Górnym Śląsku. Podobne akcje mają potem powtórzyć się w innych częściach kraju.
Jednocześnie Duda apelował do obecnej władzy oraz całej klasy politycznej, aby poddali się do dymisji. - Pan Premier Tusk po powrocie z Brukseli powiedział, że nie może już nic więcej zrobić dla Polski. Może. Może się podać do dymisji. Po powrocie z Brukseli mówił o wywalczeniu dla Polski pieniędzy. Ale te pieniądze się nam należały. Nie mamy za co mu dziękować, bo bierze za to pieniądze. Jeśli ta praca mu się nie podoba albo jest za mało płatna i zbyt ciężka, to może się zwolnić -  mówił Duda.
Szef "Solidarności" apelował też, aby do dymisji podała się cała klasa polityczna od PiS-u, przez PO, PSL i SLD, a na Ruchu Palikota kończąc, gdyż jak mówił,  żyją oni w oderwaniu od rzeczywistości.
W celu odnowienia sceny politycznej, przewodniczący chce wprowadzenia w życie wyborów w okręgach jednomandatowych oraz zmian w ustawie o referendach tak, by na wzór szwajcarski, zebranie  konkretnej liczby głosów - zobowiązywało władze państwa do przeprowadzenia referendum. - Nie chcemy i nie będziemy wchodzić do polityki, ale wymienimy tych na górze i zostaniemy na dole -  podsumował Duda.
Przewodniczący przybył do Legnicy aby wręczyć księdzu Zbigniewowi Dołhani, nagrodę "Solidarności" za pomoc i wsparcie związku, w czasie stanu wojennego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA