fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Fed obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w USA

Bloomberg
Fed obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w USA w kolejnych latach. Amerykańscy bankierzy centralni oczekują, że stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych nie zmienią się do 2015 r. - podał Fed
Nowa prognoza Fed zakłada wzrost PKB w 2013 roku od 2,3 do 3 proc. Wcześniejsza prognoza amerykańskiego banku centralnego mówiła o wzroście PKB o 2,5-3 proc. Wzrost w 2014 roku wyniesie w ocenie Fed 3-3,5 proc. wobec 3-3,8 proc. prognozowanych wcześniej.
Według amerykańskiego banku centralnego stopa bezrobocia w USA wyniesie średnio od 7,4 do 7,7 proc. w czwartym kwartale przyszłego roku. Wcześniej Fed zakładał 7,6-7,9 proc.
Dodano, że pierwsza podwyżka stóp procentowych w USA nastąpi w 2015 r. Wcześniej w środę Fed poinformował, że zamierza pozostawić bez zmian w USA "wyjątkowo niskie stopy procentowe przynajmniej tak długo", jak projekcja inflacji na kolejne 1-2 lata pozostawać będzie poniżej 2,5 proc., a bezrobocie powyżej 6,5 proc.
Rezerwa Federalna uchwaliła w środę dodatkowy skup obligacji skarbowych. Bank centralny USA poinformował, że rozpocznie w styczniu skup obligacji wartych 45 mld dol. miesięcznie, który zastąpi skup aktywów, o tej samej wartości.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA