fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Państwo wesprze LOT?

Bloomberg
Od miesiąca Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowuje się do udzielenia pomocy publicznej narodowemu przewoźnikowi
W porozumieniu z Ministerstwem LOT przygotowuje plan  restrukturyzacji.  Spółka  wystąpiła do Ministra Skarbu z wnioskiem o przyznanie  pomocy, 400 mln zł w pierwszej transzy - poinformowało w komunikacie MSP.
Aktualna, bardzo trudna sytuacja  na  rynku przewoźników lotniczych w całej Europie wymaga podjęcia szybkich działań w stosunku do spółki.
We wrześniu głośno było o planie ratunkowym przy udziale Agencji Rozwoju Przemysłu. Zakładano, że LOT pozbędzie się aktywów, które zostałyby skupione w państwowym funduszu Lotus. LOT pozbył się spółki zajmującej się obsługą techniczną LOT AMS za 170 mln złotych oraz siedziby, którą przejął Fundusz Inwestycyjny TFI PZU. Do zbycia pozostały m.in udziały w Eurolocie (niespełna 40 procent), 49 proc. w spółce paliwowej z Orlenem – Petrolocie. Wydzielone mogą zostać również inne działy, jak np sprzedaż biletów. Planowano, że te wszystkie aktywa trafiłyby do Lotusa.
Branża lotnicza w Europie boryka się z ogromnymi problemami. Niedawno skandynawski SAS o mało nie zbankrutował. Teraz linie przeprowadzają głęboką restrukturyzację. Podobne decyzje podjęły też Lufthansa, Iberia, Air France/KLM, czeska CSA oraz włoska Alitalia.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA