fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Niewybuch w centrum Warszawy

300-kilogramowa bomba lotnicza, znaleziona podczas prac ziemnychw centrum Warszawy została wywieziona poza stolicę
Pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej bombę lotniczą znaleźli robotnicy pracujący przy przebudowie wodociągów w związku z budową II linii metra. - Z pięciopiętrowego budynku przy ulicy Marszałkowskiej 140 ewakuowano ponad 20 osób - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego Policji asp. Mariusz Mrozek.
Policja zabezpieczyła miejsce, w którym znaleziono niewybuch. Cały rejon został ogrodzony taśmami. Akcja służb nie spowodowała jednak większych utrudnień, ponieważ w związku z budową metra ulica Marszałkowska na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu.
Na miejscu byli także strażacy, dwie karetki pogotowia oraz autobus miejski, do którego wyprowadzono dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne. Osoby te wróciły już do swoich mieszkań.
Na miejscu pracował sześcioosobowy patrol saperów z jednostki w Kazuniu. Jak poinformował PAP dowódca patrolu, żołnierze wydobyli ładunek z ziemi i na specjalnej lawecie wywieźli go, po godzinie 12, do Nowego Dworu Mazowieckiego. Niewybuch w ciągu kilku dni ma zostać zdetonowany na poligonie koło Torunia.
To kolejny niewybuch znaleziony w tej części Warszawy w ostatnich miesiącach. W lutym na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej wykopano 1,5-tonowy niewybuch znaleziony na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Z okolicznych bloków i biurowców ewakuowano wówczas około 400 osób.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA