fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Awantura o RAŚ na spotkaniu prezydenta z samorządowcami

W Sieci Opinii
Prezydent Komorowski wyruszył w Polskę z serią gospodarskich wizyt. W Bielsku Białej doszło jednak do "awantury" na spotkaniu prezydenta z samorządowcami. Poszło o RAŚ
Sielską atmosferę spotkania prezydenta Komorowskiego w Bielsku-Białej przerwał b. radny sejmiku woj. śląskiego i b. działacz Solidarności, Rajmund Pollak, który domagał się, aby prezydent przedstawił swoje stanowisko na temat działań Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) i postulatu jego delegalizacji. Zarzucał głowie państwa, że "boi się prawdy" w tej sprawie. Marszałka woj. śląskiego - Adama Matusiewicza Pollak pytał, dlaczego jest zakładnikiem RAŚ (Ruch wraz z PO i PSL tworzy koalicję w sejmiku woj. śląskiego). Prezydent Komorowski i na takie sytuacje jest doskonale przygotowany


Potrzebę podkreślania odmienności poszczególnych regionów można i należy realizować w ramach samorządów, bez naruszania poczucia wspólnoty interesów i celów całego kraju - przekonywał  prezydent Bronisław Komorowski. - Mądry, dobry samorząd jest najlepszą odpowiedzią na tego rodzaju problemy.


Przypomniało nam się, że prezydent Komorowski podczas wizyty na Śląsku w grudniu 2010 w trakcie spotkania „barbórkowego” koalicję PO i PSL z RAŚ  określił jako błąd.


Trzeba myśleć o państwie polskim jako o całości; nie tylko w perspektywie rozwiązań doraźnych, partyjnych, samorządowych czy koalicji lokalnych, ale trzeba myśleć o państwie polskim i o jego przyszłości jako całości. Nie jest moją rolą namawiać kogokolwiek do takiego czy innego kształtu koalicji, ale chciałbym dać wyraz mojego zaniepokojenia tym, że być może zostaje uruchomiony mechanizm, nad którym nikt w przyszłości nie zapanuje i będzie on ze stratą dla państwa polskiego - podkreślił prezydent.

Jak widać zdanie prezydenta w sprawie RAŚ pozostaje bez zmian. No, prawie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA