fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jednostka budżetowa bez deklaracji

Gminny zakład komunalny jest jednostką organizacyjną powołaną przez radę gminy. Został utworzony jako jednostka budżetowa. Czy ma obowiązek składania zeznania CIT-8?
Art. 6 ust. 1 ustawy o CIT wymienia podmioty zwolnione od tego podatku, a wśród nich jednostki budżetowe. Są nimi takie jednostki organizacyjne sektora finansów publicznych, które pokrywają swoje wydatki bezpośrednio z budżetu państwa albo budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Nie wypracowują samodzielnie dochodów odrębnych od dochodów jednostki głównej.Art. 27 ust. 1 ustawy o CIT zwalnia jednostki budżetowe z obowiązku składania zeznania rocznego. Gminny zakład komunalny nie musi zatem składać deklaracji CIT-8.[b]Interpretacja Izby Skarbowej w Warszawie z 17 grudnia 2007 r. (IP-PB3-423/287/07-2/KO)[/b]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA