fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kto będzie nowym szefem klubu SLD? Ostry pojedynek Kalisza z Millerem

W Sieci Opinii
Liczący w tej kadencji Sejmu 27 posłów klub SLD spotka się dziś, aby wybrać nowego szefa. Do walki staną Ryszard Kalisz i Leszek Miller
Ryszard Kalisz powiedział w TVP Info:
Przede wszystkim chcę bardzo kolegialnego kierowania klubem – wszyscy są ważni, równie ważni. Przewodniczący jest primus inter pares – nic więcej. Reprezentuje klub, ale słucha wszystkich i wszyscy wzajemnie się słuchają. Zależy mi na pełnym wykorzystaniu potencjałów intelektualnych i organizacyjnych każdego z członków klubu.
Kalisz zapowiedział, że poszuka pomocy wśród dawnych członków SLD.
Jeśli zostanę wybrany na przewodniczącego klubu SLD, zaproszę do współpracy dwóch senatorów niezależnych: Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Borowskiego. Moim zamiarem, gdybym został wybrany, jest jak najpełniejsze włączenie ich do działań klubu.
W radiowej Jedynce Leszek Miller zapowiedział, że będzie kandydował na stanowisko szefa klubu parlamentarnego partii.
Ja się przed długi czas wahałem, ale podjąłem decyzję o kandydowaniu na szefa klubu. Nie tylko dlatego, że jest stosowna grupa koleżanek i kolegów, która chce mnie zgłosić, ale także dlatego, że nie akceptuję tego, co dzieje się w ostatnich dniach wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chcę, aby SLD była siłą polityczną, a nie jakimś „dziadem proszalnym”. Będę bronił Sojuszu przed zakusami Palikota i Platformy.
Były premier tłumaczył swoją decyzję:
Widać wyraźne dążenie do złamania samodzielności i suwerenności klubu, podyktowania mu władz, składu władz i programu działania. Trzeba przerwać dokładanie chrustu do stosu, którym jest SLD. Jeśli jednak wygra Ryszard Kalisz – będę pierwszym, który mu pogratuluje i podejmie współpracę.
Leszek Miller i Ryszard Kalisz mają ambicję, aby zostać zapamiętanymi jako „odnowiciele lewicy”. Który z nich będzie miał tę szansę?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA