fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jacek Sasin: PiS ma kryzys poza sobą

W Sieci Opinii
Czy Adam Hofman został „wybuczany”? Poseł PiS Jacek Sasin komentował w radiu TOK FM ustalenia Rady Politycznej PiS
Według Nowego Ekranu działacze PiS „wybuczeli” swojego rzecznika. Sasin komentuje:
To wyssane z palca. To, że po kimś klaskano, a po kimś nie, nie ma znaczenia. Adam Hofman jest twarzą Prawa i Sprawiedliwości, najczęściej występuje w mediach. Przez to jest wystawiony na codzienną ocenę tego co mówi. A jak się występuje w mediach, to „czasem coś się powie”. Każdemu pewnie się zdarzyło, że w dyskusji powie się coś, czego potem się żałuje. Tego typu wpadki medialne są czymś naturalnym.
Zapytany, czy prezes PiS w swoim wystąpieniu skomentował ostatnie tygodnie, odpowiedział:
Wszyscy oczekiwali przyjeżdżając na Radę Polityczną, że będzie również dyskusja o tym, co działo się przez ostatnich kilka tygodni. Nie było żadnego zaskoczenia w wystąpieniu prezesa. (...) Ziobryści to też nie jest coś, nad czym się tam skupialiśmy. Ten exodus nie jest taki wielki, nie przesadzajmy z nim. To nie był główny temat naszego spotkania.
Jaką PiS będzie opozycją?
Skuteczną przede wszystkim. Ale mam pewne wątpliwości co do tego, czy można skutecznie w parlamencie przedstawiać propozycje opozycji. Doświadczenia pokazują, że propozycje opozycji nie były poddawane dyskusjom w poprzednim parlamencie. Dzisiaj zastanawiamy się, czy jest sens wkładać pracę i wysiłek w rozwiązania, których nie można potem nawet przedyskutować. Jednak biorę za dobrą monetę to, co mówił premier - że chce współpracy z opozycją w kluczowych sprawach.
Sasin stwierdza, że należy zająć się polityką, a nie sprawami wewnętrznymi PiS:
PiS ma kryzys poza sobą. Z przebiegu dyskusji można wnioskować, że nasi najważniejsi działacze chcą dalej, solidarnie, ze sobą działać i realizować cele zgodne z oczekiwaniami naszego elektoratu, milionów Polaków, którzy nie chcą zajmować się problemami wewnętrznymi partii, ale chcą, by była ona skuteczną i silną opozycją.
W skład kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości weszli: rzecznik PiS Adam Hofman, europoseł Tomasz Poręba, europoseł Marek Gróbarczyk oraz posłowie Elżbieta Witek i Wiesław Janczyk. Najwięcej głosów przeciw miał właśnie Adam Hofman – 68 na 200.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA