fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Telefonica sprzedaje spółki

Telefonica, której kapitalizacja w ciągu zaledwie 1,5 roku obniżyła się aż o 60 miliardów euro, potrzebuje gotówki by uchronić się przed dalszym cięciem oceny wiarygodności kredytowej
Dlatego hiszpańska firma zamierza sprzedać udziały w spółkach zależnych w Niemczech i Ameryce Łacińskiej. Rada nadzorcza Telefoniki zgodziła się już na przeprowadzenie pierwotnej oferty akcji O2 Germany i wysondowanie możliwości IPO w Ameryce Łacińskiej.  – W Europie Niemcy są perłą w koronie Telefoniki, dlatego to (sprzedaż – red.) może być pozytywnym krokiem – przypuszcza Francisco Salvador, strateg w madryckiej firmie FGA/MG Valores. Jego zdaniem inwestorzy  bardziej będą skłonni zapłacić premię za aktywa niemieckie i latynoamerykańskie niż brytyjskie, czy hiszpańskie.
Dzisiaj akcje Telefoniki drożały nawet o 3,4 proc., a od początku roku do wczoraj kurs spadł o 34 proc. Hiszpańska firma pod tym względem jest najgorsza spośród spółek telekomunikacyjnych notowanych w Bloomberg Europe Telecommunications Services.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA