fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Zombie na usługach rządu

Jak ustrzec się przed atakiem upiorów? O przygotowanie obywateli zadbał rząd Kolumbii Brytyjskiej
Najpierw na Twitterze pojawiły się wpisy agencji ds. zwalczania katastrof Kolumbii Brytyjskiej. „Maj to  miesiąc przygotowania na atak zombie. Jesteś przygotowany? Jeśli jesteś, to jesteś przygotowany na każdą inną katastrofę" – to jeden z nich. Inny kierował zainteresowanych na specjalnie przygotowaną stronę internetową, z wizerunkiem strasznego zombie, wyciągającego przed siebie ręce. A na stronie linki do filmów edukacyjnych i rady: zawsze pamiętaj, by bak twojego samochodu był do połowy pełny i miej przygotowane zestawy ratunkowe w domu, miejscu pracy i samochodzie.
I wyjaśnienie, że „choć prawdopodobieństwo, że zombie zastuka do twoich drzwi, jest bardzo niewielkie", chodzi o przygotowanie na wszystkie dramatyczne wydarzenia, które mogą się zdarzyć. Od trzęsienia ziemi poprzez powódź po wielkie pożary. Bo w całej akcji chodzi o to, by ludzie czytali informacje publikowane przez agencję ds. katastrof.
Poważny dziennik „The Globe and Mail" opisywał, że prowincjonalna minister sprawiedliwości Shirley Bond zgodziła się na tę kampanię z wahaniem, bo nigdy nie oglądała filmu z zombie. Również Julianne McCaffrey, organizatorka akcji, nie zajmowała się wcześniej żywymi trupami, tylko pisała przemówienia dla premiera. Już po kilku godzinach od wysłania pierwszej informacji tylko na Twitterze udało się dotrzeć do 30 tys. ludzi.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA