fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Zdrojewski: utrzymamy abonament

Projekt ustawy medialnej, w którym utrzymany zostanie abonament radiowo-telewizyjny, trafi w styczniu pod obrady Sejmu - zapowiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski.
- Platforma Obywatelska będzie w swym projekcie ustawy proponować zmiany mające na celu całkowite odpolitycznienie mediów publicznych - powiedział minister kultury w radiowych "Sygnałach Dnia".
Odnosząc się do doniesień medialnych, mówiących o porozumieniu LiD i PiS w sprawie zawetowania tego projektu, minister powiedział, że jest ono mało prawdopodobne. Zdaniem Zdrojewskiego Lewica i Demokraci nie mają interesu w porozumieniu z partią Jarosława Kaczyńskiego, która za wszelką cenę chce utrzymać swe wpływy w radiu i telewizji publicznej.
Bogdan Zdrojewski powołując się na expose premiera powiedział, że abonament będzie utrzymany, jednak z drobnymi korektami. Minister kultury uważa, że likwidacja tej opłaty doprowadziłaby do upadku Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych.
Minister kultury wykluczył jakoby do Telewizji Polskiej miał być wprowadzony specjalny komisarz, mający na celu sprawdzenie funkcjonowania tej instytucji. Zdrojewski uważa, że TVP jako spółka skarbu państwa musi być stale monitorowana i dlatego w przypadku nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu rząd powinien odpowiednio zareagować.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA