fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Inwestorzy postawili na platynę

ROPA. W ciągu dnia ceny surowca lekko spadły, gdyż akcja tureckich wojsk w irackim Kurdystanie nie wywołała zakłóceń w dostawach ropy. Na zamknięciu jednak cena baryłki surowca gatunku Brent poszła w górę i wyceniano ją na 94,78 dol.
MIEDŹ. Tona metalu podrożała w transakcjach trzymiesięcznych do ok. 7 tys. dol. Ma to związek z informacją, że od 1 stycznia Chiny zniosą 2-proc. cło na miedź rafinowaną. PLATYNA. Kruszec w ciągu dnia ustanowił nowy rekord: 1542 dol. za uncję. Powodem są malejące zapasy. Prognozy mówią o dalszych zwyżkach. W górę poszło też złoto, do ok. 827 dol. za uncję.
PALIWA. Średnio o 2 – 3 gr na litrze powinny tanieć paliwa na stacjach w najbliższym tygodniu – przewiduje Urszula Cieślak, analityk z BM Reflex. – Na niektórych może być taniej nawet o 6 – 7 gr – dodaje. Jej zdaniem końcówka roku mimo pewnych zakupów spekulacyjnych jest spokojna. Nawet jeśli w drugiej połowie stycznia, przy większym zapotrzebowaniu na ten surowiec, pojawiłyby się zwyżki, nie powinny być tak duże, by odczuli je kierowcy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA