fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Posłowie nie ujawniają już stanu cywilnego

ROL
Ze strony internetowej Sejmu i z informatorów Kancelarii Sejmu zniknęła rubryka „stan cywilny”, która dotąd znajdowała się obok nazwiska każdego z posłów. – Uznaliśmy, że Sejm to nie biuro matrymonialne – tłumaczy jeden z pracowników Kancelarii.
O sprawie napisał serwis TVP info.
Na pytanie o stan cywilny każdy z posłów odpowiadał na starcie każdej kadencji, poczynając od 1989 roku. Parlamentarzyści byli też pytani m.in. o wykształcenie i zawód, a w niektórych kadencjach także o nazwy ukończonych szkół i znajomość języków obcych.
W tej kadencji po raz pierwszy rubryka „stan cywilny" zniknęła z ankiet wypełnianych przez posłów.  – Mieliśmy duży problem z aktualizowaniem danych – wyjaśnia jeden z pracowników Kancelarii Sejmu. – Poza tym Sejm nie jest biurem matrymonialnym i uznaliśmy, że to pytanie zbyt głęboko wkracza w sferę prywatną – dodaje.
Podczas ostatniej kadencji Sejmu stan cywilny zmieniło kilku posłów. Rozwiodła się obecna minister sportu Joanna Mucha, a ożenili się m.in. Cezary Tomczyk z PO, Tomasz Kamiński z SLD i Eugeniusz Kłopotek z PSL. Ten ostatni uważa, że usunięcie pytania z kwestionariusza to dobra decyzja. – Informacje tego typu to dane wrażliwe, które niekoniecznie powinny być rozpowszechniane – komentuje.
Dodaje, że z aktualizowaniem informacji na temat stanu cywilnego rzeczywiście było w Sejmie na bakier. – Przez całą kadencję Sejmu widniała tam informacja, że jestem żonaty, chociaż po drodze zmieniła się żona – zauważa.
Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA