fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Losowanie grup Euro 2012 na rp.pl

Paweł Wilkowicz i Mirosław Żukowski z działu sportowego w redakcji "Rzeczpospolitej"
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Dziś dowiemy się, z kim zagra reprezentacja Polski na "naszym" Euro 2012. Dziennikarze i eksperci "Rz" będą na żywo komentować losowanie i jego wyniki
Anglia? Niemcy? A może słabsza Irlandia? Od zakończenia baraży do polsko-ukraińskiego turnieju kibice w całej Polsce zastanawiają się, z kim przyjdzie zmierzyć się podopiecznym trenera Franciszka Smudy.
Losowanie odbędzie się w Kijowie. Poprowadzą ją prezenterzy telewizyjni z Ukrainy i Polski - Olga Frejmut i Piotr Sobczyński. Na przebiegającą pod hasłem "Razem tworzymy historię" uroczystość UEFA zaprosiła grono znakomitych przed laty piłkarzy, którzy zaprezentują oficjalną piłkę Euro 2012.
Losowanie przebiegać będzie "w odwrotnym kierunku", z wyjątkiem zespołów rozstawionych. Wiadomo już, że Polska znajdzie się w grupie A, a Ukraina - D. W pierwszej kolejności dolosowane będą dwie drużyny ze szczytu rankingu UEFA do grup B i C, a następnie do wszystkich grup zespoły z koszyków (kolejno): czwartego, trzeciego i drugiego.
Rp.pl przeprowadzi relację minuta po minucie z ceremonii. Jej początek już o godzinie 17. Obecny w Kijowie Paweł Wilkowicz podzieli się swoimi obserwacjami z losowania, Stefan Szczepłek skomentuje wyniki, a pozostali dziennikarze do późnej nocy będą zasypywać czytelników doniesieniami z obozów innych drużyn. Porozmawiamy także z selekcjonerem Franciszkiem Smudą, zapytamy ekspertów, co sądzą o rywalach Polaków.
Z kolei jutro rano przyjrzymy się, co o wynikach losowania pisze europejska prasa.
Zapraszamy dziś na rp.pl.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA