fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Lotnicze tradycje

Życie akademickie Rzeszowa koncentruje się wokół dwóch największych uczelni państwowych: Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej. Mocną pozycję wypracowały sobie uczelnie niepubliczne, które kształcą blisko 40 proc. młodzieży akademickiej.
– Postawienie na edukację jest wielką wartością tego miasta i regionu. Automatycznie przekłada się to na rozwój Podkarpacia – podkreśla doktor Mirosław Kurek, dziekan Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Zapleczem kadrowym dla gospodarki jest przede wszystkim Politechnika Rzeszowska. Na rozwój uczelni i profil kształcenia duży wpływ miała gospodarka, a zwłaszcza znajdująca się w sąsiedztwie fabryka WSK PZL. Uczelnia dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną i jest jedyną cywilną uczelnią w kraju, która kształci pilotów cywilnych. Absolwenci pilotażu pracują w PLL LOT, a także w lotnictwie sanitarnym, rolniczym, Straży Granicznej.
Uniwersytet Rzeszowski należy do najmłodszych w kraju. Stawia na współpracę z uczelniami ze wschodniej Europy.
Obraz rzeszowskiej nauki uzupełniają uczelnie niepubliczne. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaliczana jest do najlepszych szkół niepublicznych w kraju, zwłaszcza w kształceniu informatyków. Naukowym zapleczem prawno–administracyjnym stała się Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie. Na rzeszowskim rynku ulokowała się Wyższa Szkoła Zarządzania.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA