fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Za rok wszyscy Polacy w zasięgu Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat planuje, że do końca 2012 r. w zasięgu jego usługi mobilnego internetu będzie 100 proc. populacji mieszkańców kraju
- Ludzie zawsze będą kochać rozrywkę, a my operatorzy będziemy na tym zarabiać – powiedziała dziś na konferencji poświęconej technologii ultraszybkiego Internetu w technologii LTE Beata Białkowska, dyrektor marketingu Cyfrowego Polsatu, największej platformy satelitarnej telewizji płatnej w kraju.
Dziś platforma stawia na dystrybucję kontentu na wszystkich możliwych platformach.
- Mam nadzieję, że to dobra droga, bo właśnie zdecydowaliśmy się w Cyfrowym Polsacie na strategię zakładająca dostarczanie rozrywki także poprzez mobilny Internet – powiedziała Białkowska.
- Nasz rynek wygląda obiecująco. Wiemy że 72 proc. gospodarstw domowych ma płatną telewizję, ale tylko  50 proc. gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu.  Mamy szansę zdobyć następne 50 proc.  – mówiła dyrektor.
- Mamy też szansę podnieść nasze ARPU (średni przychód w miesiącu od użytkownika – red.), które obecnie jest nieco poniżej średniej krajowej. W połączeniu pakietu usług z kontentem, uważamy, że nasze ARPU może nawet się podwoić – powiedziała zebranym Białkowska, nie podając horyzontu czasowego, w jaki to oczekiwanie może się spełnić.
- Chcemy uczynić tę usługę jak najbardziej masową – dodała.
Obecnie w zasięgu usługi LTE Cyfrowego Polsatu jest 25 proc. populacji, a w zasięgu HSPA+ - 60 proc. – powiedziała Białkowska po raz pierwszy ujawniając zasięg usługi w innym ujęciu niż liczba miejscowości.
- Do końca przyszłego roku chcemy zwiększyć zasięg (usługi mobilnego Internetu – red.) do 100 proc. – zapowiedziała dyrektor Cyfrowego Polsatu.
Cyfrowy Polsat jest kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka. Usługę mobilnego internetu świadczy dzięki sieci stacji bazowych grupy NFI Midas, właściciela spółek Mobyland i CenterNet, które jako pierwsze uruchomiły usługę LTE na częstotliwości 1800 MHz.  W listopadzie miliarder przejął Polkomtel, operatora sieci Plus. Dzięki transakcji, sieć nadajników LTE będzie mogła urosnąć skokowo.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA