fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Dobre wyniki Patentusa

Producent maszyn i urządzeń dla górnictwa opublikował dobre wyniki za trzeci kwartał 2011 r.
Od lipca do końca września bieżącego roku spółka zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 40,98 proc. do wartości 21 440 tys. zł w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r. Po trzech kwartałach przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 63 484 tys. zł i są wyższe o 32 proc. wobec zanotowanych rok wcześniej.
Zysk netto spółki Patentus wyniósł w raportowanym okresie 646 tys. zł. Od początku roku firma zarobiła już 4 303 tys. zł.
Dobre wyniki zachęciły spółkę do nowych inwestycji. Firma planuje m.in. budowę nowego zakładu wytwarzającego przekładnie do przenośników zgrzebłowych i taśmowych, który dzięki swojej funkcjonalności, będzie oferowany nie tylko sektorowi górniczemu.
- Mamy już personel, który pracuje nad innowacyjną technologią. Projekt ten realizujemy razem z Politechniką Śląską. Rozpoczęcie produkcji wymaga od nas zakupu wielu nowych i zaawansowanych urządzeń. Liczymy jednak, że część środków potrzebnych na nasze przedsięwzięcia uzyskamy z Unii Europejskiej  - – powiedział Józef Duda, Prezes Zarządu Patentus S.A.
W sumie na nowe przedsięwzięcia spółka planuje wydać 30 mln zł.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA