fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Nieodpowiedzialni Oburzeni

Karnawał Oburzonych. Na razie awanturują się tylko ci, którzy chcą nadal żyć na kredyt
AFP
Manifestacje Oburzonych są elementem tego samego zjawiska, które doprowadziło do obecnego kryzysu. Jest to nieodpowiedzialność stanowiąca zaprzeczenie tradycyjnych cnót, które legły u podstaw kapitalizmu
Sęk w tym, że kryzys wywołany nieliczącą się z niczym aktywnością państw na niwie gospodarki leczony jest poprzez zwiększenie tej aktywności. Gigantyczne korporacje, które beztrosko spekulowały powierzonymi im pieniędzmi, nie ponoszą żadnych konsekwencji, a państwa zadłużone powyżej uszu ratowane są kolejnymi pożyczkami.
Być może utrzymywanie za wszelką cenę biznesowych kolosów było niezbędne, aby uchronić światową gospodarkę przed efektem domina, którego skutki są nieprzewidywalne. Są wprawdzie analitycy twierdzący, że upadek odpowiedzialnych za spekulację kosztowałby mniej i w dłuższej perspektywie przyniósłby ozdrowieńczy efekt. No, ale o tym nie będziemy w stanie się przekonać.
Na razie awanturują się ci, którzy nadal chcą żyć na kredyt.
Oburzeni nie proponują żadnych rozwiązań. Domagają się wyłącznie, aby wszystko pozostało po staremu albo by nawet było lepiej. Żądają, aby „zapewniono im" „godny" standard życia i ogólnie opiekę od kolebki aż po grób: darmową edukację, służbę zdrowia, pracę zgodną z upodobaniami i na własnych warunkach, własne mieszkanie tudzież luksusowe urlopy i generalnie bezpieczeństwo we wszystkim i od wszystkiego.
Źródło: Uważam Rze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA