fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

cash4you w rękach Euronetu

DARIUSZ MAZURKIEWICZ - DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY SKYCASH POLAND
Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński Kuba Kamiński
Grupa Euronet po przejęciu maszyn cash4you będzie zarządzać największą siecią bankomatów w Polsce
Grupa Euronet Worldwide, największy niezależny operator bankomatów w kraju, zawarła umowę kupna 535 maszyn sieci cash4you należącej do Diebold Poland, drugiego pod względem wielkości operatora nie związanego z instytucjami finansowymi. Po transakcji posiadać będzie ponad 3,5 tys. urządzeń, odbierając bankowi PKO BP tytuł właściciela największej sieci bankomatów w Polsce.
„Strategiczne przejęcie daje Euronet wyjątkową możliwość rozszerzenia współpracy z wieloma czołowymi sieciami handlowymi i bankami oraz zróżnicować pakiet usług o wartości dodanej dla klientów" – podała spółka w komunikacie. Obecnie firma posiada umowy z 18 krajowymi bankami. Połączenie obu sieci bankomatów planowane jest na początku przyszłego roku.
Marek Szafirski, dyrektor zarządzający Bankomat24/Euronet wskazał, że transakcja stanowi punkt zwrotny w 17-letniej historii obecności firmy na polskim rynku. „Nie tylko liczba urządzeń Euronetu wzrośnie do ponad 3,5 tys. sztuk, ale po raz pierwszy sieć maszyn niezależnego operatora będzie większa od sieci jakiegokolwiek banku na rynku" – podkreślił w cytowanej w komunikacie wypowiedzi.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA