fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

12 mln zł na zajęcia sportowe dla uczniów

Minister sportu i turystyki ogłosił właśnie otwarty konkurs na dofinansowanie w 2012 r. zajęć sportowych dla uczniów
Fotorzepa, Przemysław Wierzchowski
Wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem dofinansowanie trzeba będzie zwrócić
Minister sportu i turystyki ogłosił właśnie otwarty konkurs na dofinansowanie w 2012 r. zajęć sportowych dla uczniów. Do podziału jest 12 mln zł: 3 mln zł na  sporty zimowe i 9 mln zł na naukę pływania dla uczniów z miejscowości, w których nie ma krytej pływalni.
O dotację mogą się ubiegać do 5 listopada m.in.: gminy, powiaty, kluby sportowe działające w formie stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe, które mają na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci. Jakub Kudlik z Ministerstwa Sportu informuje, że dofinansowaniem nie zostaną objęte zajęcia przewidujące odpłatność uczestników oraz m.in. obozy sportowe. Szczegółowe warunki i tryb składania wniosków określa wchodzące dziś w życie rozporządzenie w sprawie dofinansowania zajęć ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów utworzonego na podstawie ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Zgodnie z nim z nazwy funduszy wykreślono zajęcia rekreacyjne. Jak jednak wyjaśnia resort sportu, nie oznacza to, że nie będą one dofinansowywane.
Sportem bowiem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które wpływają na rozwój kondycji, a zatem także zajęcia rekreacyjne. Rozporządzenie precyzuje, że dofinansowanie wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, pobrane nienależnie lub w nadmiernej wysokości będzie trzeba zwrócić.
Podstawa prawna:
Czytaj także w serwisie:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA