fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Apple rozczarowało

AFP
Po raz pierwszy od sześciu lat, elektroniczny gigant podał wyniki gorsze od oczekiwań. W handlu posesyjnym inwestorzy gwałtownie wyprzedają akcje firmy
Mimo iż w czwartym kwartale roku rozliczeniowego Apple zarobiło niemało bo 6,62 mld dol. na czysto, to jednak wynik ten mocno rozczarował rozbudzone nadzieje analityków, którzy liczyli na więcej. Z opublikowanych przez Apple informacji wynika, że na akcję firma zarobiła na czysto 7,05 dol., tymczasem rynek oczekiwał wyniku na poziomie 7,31 dol. na akcję. Dla porównania w analogicznym okresie w zeszłym roku zysk kwartalny wynosił 4,31 mld dol. albo 4,64 dol. na akcję.
Apple w ciągu trzech miesięcy od lipca do września sprzedało nieco ponad 17 mln Iphoneów, o trzy miliony mniej niż prognozowali ekonomiści.
- Rynek oczekiwał bardzo dużej sprzedaży iPhoneów, z uwagi na to jaką popularnością wśród konsumentów cieszy się to urządzenie i jak wiele osób oczekiwało premiery nowego modelu – mówi Giri Cherukuri, trader z Oakbrook Investments.
W handlu posesyjnym akcje Apple bardzo mocno tanieją o ponad 6 proc. do poziomu 395,5 dol., podczas gdy cena zamknięcia giełdowego wyniosła 422,24 dol.
Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA