fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Indeks ksiąg nakazanych od dominikanów

To pomysł na przypomnienie, ile radości daje dobra lektura. A jest się czym martwić, skoro - według badań Biblioteki Narodowej - 56 procent Polaków nie czyta już książek.
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Dominikanie chcą dotrzeć do tych, którzy zapominają o istnieniu książek. W Dniu Edukacji Narodowej uruchomili specjalny portal społecznościowy – szkołę czytania
To pomysł na przypomnienie, ile radości daje dobra lektura. A jest się czym martwić, skoro - według badań Biblioteki Narodowej - 56 procent Polaków nie czyta już książek. Multimedialny portal to nie jedyny sposób na zainteresowanie lekturą.
W piątek w kapitularzu ojców dominikanów w Krakowie szkołę czytania w świecie realnym, a nie tylko wirtualnym otwierają swoim wykładami Antoni Libera i Andrzej Borowski. Wszystkie inicjatywy to pomysł na nowoczesne internetowe książkowe duszpasterstwo.
Na zainteresowanych czeka sporo atrakcji. Na www.szkolaczytania.org.pl ludzie poznawać się mogą ze względu na książki, które czytają. Organizatorzy proponują też internautom Indeks Ksiąg Nakazanych, czyli zestaw książek, które znać po prostu należy. Wyboru dokonała komisja złożona z takich i naukowych literackich autorytetów, jak: Maria Dzielska, Antoni Libera, Andrzej Szczeklik, Michał Zabłocki i wielu innych.
Bez tych książek nie można właściwie odczytywać kodów współczesnej kultury, dlatego taki indeks jest konieczny - mówi dominikanin Janusz Pyda, pomysłodawca portalu.
Dla użytkowników szkoły czytania przewidziano 20-procentowe zniżki na książki wybranych wydawnictw, konkursy z nagrodami, zaproszenia na comiesięczne spotkania z autorami.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA