fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wywiady i opinie

Grzegorczyk: Tajemnicze znaki na stacjach paliw

ROL
Historia zna wiele przypadków, kiedy ważnym wydarzeniom towarzyszyły niezwykłe i niewyjaśnione zjawiska
W antycznym Rzymie zmiany cezarów były poprzedzane uderzeniami pioruna w posągi bóstw, a najazd hord Dżyngis-chana zapowiadała kometa. Także dziś, w naszym racjonalnym zdawałoby się świecie, dzieją się rzeczy niezwykłe i tajemnicze.
 
Rok temu przed wyborami samorządowymi pługi i piaskarki (wybory były w listopadzie, bardzo śnieżnym tamtego roku) zapuszczały się w uliczki, na których nie widzieli ich wcześniej nawet najstarsi mieszkańcy. Również przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi mieliśmy do czynienia z niewiarygodnymi zdarzeniami. Na przykład w Warszawie, tuż przed tym ważnym głosowaniem, mieszkańcy mogli przez kilka dni cieszyć oczy iluminacją Stadionu Narodowego.
Ale rzeczy niezwykłe działy się też w skali całego kraju. Oto PKN Orlen, krajowy potentat na rynku paliwowym, na cztery dni przed wyborami obniżył ceny, dzięki czemu olej napędowy na jego stacjach staniał o 5 groszy na litrze, a benzyna EU 95 nawet o 8 groszy. Takie budzące zdumienie zjawiska nie trwają jednak długo i już dwa dni po wyborach ceny paliw wróciły prawie do poprzedniego poziomu. Ku nieskrywanemu żalowi wielu warszawiaków, zgasły też lampy oświetlające stadion...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA