fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nadal poszukiwane małe i tanie

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Kupujący używane mieszkania liczą na dalsze spadki cen, sprzedający nie obniżają stawek wywoławczych
- W Łodzi na rynku mieszkań mały ruch. Jak na okres po wakacjach transakcji jest niewiele – mówi Wojciech Porębski z agencji Północ. Zdecydowana większość potencjalnych nabywców pyta o lokale tanie. Poszukiwane są te o jak najmniejszym metrażu, a większej liczbie pomieszczeń. Najchętniej wybierane są dwupokojowe o powierzchni 34 – 38 mkw.
Takie mieszkania budowano w domach z wielkiej płyty w latach 70. i 80. Średnia cena ofertowa wynosi 4230 zł za mkw., natomiast średnia transakcyjna jest niższa o blisko 13 proc. i wynosi około 3700 zł. W ciągu roku stawki powinny pozostać na podobnym poziomie.
- W Radomiu, mimo dużego zainteresowania mieszkaniami, podaż znacznie przewyższa popyt – mówi Jolanta Miklewska z agencji Bracia Miklewscy. Transakcje realizowane są głównie za gotówkę. Kupowane są dwa – trzy pokoje, do 60 mkw., w cenie 2400 – 2600 zł za mkw. Zdarzają się okazje poniżej tych kwot, nawet po 2200 zł za mkw. Ceny są też często obniżane w trakcie negocjacji.
- W Warszawie średnia cena transakcyjna za mkw. wyniosła w ostatnich tygodniach 7800 zł – podaje Artur Lis z Metrohouse & Partnerzy. Najwięcej sprzedano lokali o metrażu od 38 do 50 mkw. Chętnie wybierano mieszkania z wielkiej płyty z lat 70. i początku lat 80. Nieco mniejsze zainteresowanie było mieszkaniami o wyższym standardzie. Duża podaż mieszkań sprawia, że kupujący nie śpieszą się z podejmowaniem decyzji, liczą też na obniżki cen, sprzedający niechętnie zmniejszają stawki wywoławcze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA